Provimi

Již od třicátých let minulého století je Provimi  uznávanou autoritou  v krmivářském průmyslu. Po dynamickém růstu v Evropě firma padesátých letech expandovala na ostatní kontinenty jako Střední východ, Dálný východ, Severní i Jižní  Amerika a Afrika.

V současné době je Provimi předním výrobcem krmiv pro hospodářská zvířata, specializuje se na vývoj a výrobu premixů, koncentrátů, aditiv a především speciálních krmiv, jakými jsou prestartéry a mléka pro selata a telata. Jejich výroba je zajišťována ve výrobním   podniku v Rotterdamu, v největším přístavu v Holandsku, odkud jsou exportovány  k odběratelům  do více než 100 zemí světa kamiony nebo loděmi.
Provimi pand 2010 S ZeilstraKlíčem k  úspěchu je výzkum, vývoj a výroba vysoce kvalitních produktů. Předtím než  jsou produkty a programy představeny trhu, jsou důkladně testovány ve vlastních výzkumných stanicích. Provimi také disponuje  plně vybavenou laboratoří, kde jsou kontrolovány všechny vstupní suroviny a samozřejmě i konečné výrobky. Provimi nabízí analýzu krmných surovin ve své laboratoři  jako službu  svým zákazníkům.

Provimi B.V.  patří od listopadu 2011 do skupiny  Cargill poskytující potraviny, zemědělské, finanční a průmyslové produkty a služby  na celé světě. V současnosti pro skupinu Cargill pracuje v  70 zemích světa  přes 150,000 zaměstnanců.